662a1587d8f2db24ca8ff92b3e659802

Вчені розробили безопераційний метод лікування паралічу ніг

У дослідженні, проведеному в Лос-Анджелесі, п’ять чоловік, які були повністю паралізовані, змогли рухати своїми ногами завдяки новій, неінвазивної процедурою, яка стимулює спинний мозок. Це, як вважають, перший зафіксований випадок самостійного руху ногами, що коли-небудь вдавалося зробити заново абсолютно паралізованими пацієнтами без хірургічного втручання. Результати представлені в останньому номері журналу Neurotrauma.

«Ці дані говорять нам, що ми повинні по-новому дивитися на травми спинного мозку, сказав В. Реггі Еджертон, старший автор дослідження, професор інтегративної біології і фізіології, нейробіології і нейрохірургії в UCLA.

Еджертон при цьому зазначив, що, хоча, ймовірно, пройде ще чимало років, перш ніж новий підхід лікування паралічу стане широко доступним, вже початкові навички дозволять значно поліпшити якість життя пацієнтів з важкими травмами спинного мозку і допоможуть відновити кілька важливих функцій організму.

В минулому році, Еджертон і його колеги з університету Луїсвілля і Каліфорнійського університету повідомили, що четверо молодих чоловіків, які були паралізовані протягом багатьох років, змогли перемістити свої ноги, стегна, щиколотки і пальці після епідуральної електростимуляції їх спинного мозку. Але ця процедура вимагає імплантації і активації стимулятора, який залишається під шкірою протягом багатьох років.

також в цьому році, команда під керівництвом Еджертона разом з російським вченим Русланом Городничева з Російської Державної Академії фізкультури і спорту (РГАФК), показала, що можна викликати активізацію мимовільних рухів у здорових, неушкоджених людей, що використовують неінвазивні стимуляції. Відкриття привело Еджертона до думки, що подібний підхід буде ефективним для людей з повним паралічем.

У новому дослідженні, п’ять чоловік отримували одну 45-хвилинну процедуру в тиждень протягом 18 тижнів. За чотири тижні вони також двічі в день прінмаем щоденні дози буспіронома, препарату, який часто використовується для лікування тривожних розладів.

Дослідники розміщували електроди в стратегічних точках на шкірі, в нижній частині спини і поблизу куприка, а потім за певним «малюнку» запускали електричний розряд. Електричний струм не викликав ніякого дискомфорту для лежачих пацієнтів.

«Те, що вони відновили контроль на кінцівками так швидко, має означати, що майже завжди існують нервові зв’язки, які знаходяться в стані спокою, поки їх пробудилась, «сказав Еджертон, які протягом майже 40 років вивчав дослідження нейронні мережі в спинному мозку. «Це було чудово.»

Еджертон сказав, що більшість експертів, в тому числі він сам, припускали, що люди, які повністю паралізовані, більше не матимуть нервових зв’язків по всій площі пошкодження спинного мозку .

Дослідники поки не знають, чи зможуть їхні пацієнти повністю самостійно нести свою вагу і ходити. Але він і його колеги вже опублікували дані про дев’ять людей, які відновили свій власний контроль за ногами — 4 за допомогою епідуральних імплантантів і п’ять після останніх експериментів.

«Багато людей всього кілька років тому думали, що медицина могла б досягти цих результатів в, мабуть, в одному зі ста випадків, але тепер у нас є дев’ять з дев’яти! » коментує дослідження Еджертон. «Я думаю, що це велика справа, і, коли випробовувані вперше бачать свої ноги рухаються після повного паралічу, вони кажуть, що це вже велика справа.»

У дослідженні брали участь чоловіки у віці від 19 до 56 років; їх травми сталися під час спортивних заходів або, в одному випадку, в ході автомобільної аварії. Всі вони були повністю паралізовані протягом принаймні двох років.

«Ці обнадійливі результати дають доказ того, що пошкодження спинного мозку більше не означає довічне покарання у формі паралічу і ясно говорять про необхідність додаткових широких досліджень, «коментує новину д-р Родерік Петтігрю, директор Національного інституту біомедичної візуалізації та біоінженерії. «Потенціал, щоб запропонувати терапію змінити життя пацієнтам, без складної хірургії, буде важливим кроком вперед, це може значно розширити кількість осіб, які отримають вигоду з стимуляції спинного мозку».

А за оцінками Еджертона, вартість позбавлення від паралічу за допомогою нового підходу не перевищить однієї десятої вартості лікування з використанням хірургічного епідурального стимулятора (який також ще експериментальний) — і, оскільки ні операція не потрібна, він, ймовірно, буде доступніше для більшості пацієнтів .

Про рух. moskovskaya-medicina.ru

Поділитися:

Читайте также: