657b066873be58544c2abe1a88be7b1e

Антидепрессант допоможе уникнути передменструального синдрому

Антидепрессант «Прозак» може покінчити з щомісячними стражданнями жінок через ПМС або передменструальний синдром. Як з’ясували британські вчені, невелика кількість препарату здатне позбавити від неприємних симптомів ПМС — здуття живота, млявості, болю, різких перепадів настрою.

Протягом тижня перед початком менструації в організмі жінки відбувається різке падіння рівня прогестерону. Метаболіт цього гормону — аллопрегнанолон — надає заспокійливий ефект на мозок.

Тим часом невелика доза «Прозака» здатна підсилити цей ефект, пише The Daily Mail. Йдеться приблизно про 1/10 дози, яка використовується для лікування депресії. На думку вчених, настільки мала кількість антидепресанту не повинно викликати будь-яких побічних ефектів.

В Університеті Бірмінгема провели попередні дослідження на щурах. «Прозак» вразив вчених, повністю заблокувавши всі симптоми ПМС, каже невролог Тельма Ловік. Дослідники вважають, що жінки зможуть позбутися від щомісячного розлади, приймаючи таблетки «Прозака» протягом декількох днів в кінці менструального циклу.

news.gradusnik.ru

Поділитися:

Читайте также: