78bb2dc484a31d077cc0bfd3ff67e3b0

Середземноморська дієта корисна не тільки вагітним

У популярному Британському медичному журналі (British Medical Journal), була опублікована стаття британських учених, про користь середземноморської дієти, як для вагітних, так і для їхніх майбутніх дітей.

І не дивлячись на те, що заява ґрунтується тільки на матеріалах отриманих у результаті проведеного анкетування матерів під час вагітності та дітей до 6 років. Основне питання анкети був про харчові звички. Як виявилося застосування під час вагітності середземноморської дієти допомагає запобігти в подальшому появу алергій і астми у новонароджених.

У ході досліджень мами додатковим обстеженням не наражалися. А от діти тестувалися на наявність стійких дихальних і алергічних реакцій.

Проблеми з диханням, а також алергічні прояви спостерігалися майже у 30% дітей. В основному це були діти, матері яких під час вагітності не дотримувалися ніяких рекомендацій щодо збалансованого та раціонального харчування. А ось прояви астматичних симптомів і алергії, у дітей, мами яких дотримувалися середземноморської дієти під час вагітності, практично дорівнювала нулю.

Ученим ще належить детально розібратися в отриманих результатах і уточнити механізм сприятливого впливу середземноморської дієти на жінок під час вагітності та їхніх майбутніх дітей. Але вже зараз можна говорити, що не всяка дієта шкідлива для організму жінки в різні періоди її життя.

Поділитися:

Читайте также: