19b9dab199b87980e541e7656ace44b4

Курячий суп переможе простудних інфекцію

Одним з найдавніших і широко відомих народних засобів, що застосовуються при лікуванні застуди, є курячий суп. Секрет дієвості його в карнозином, з’єднанні, яке допомагає імунітету проти інфекції на ранній стадії її розвитку, передає The Daily Mail. Однак для ефективності карнозин повинен постійно бути присутнім в організмі.

Про цілющі властивості супу стало відомо більше десяти років тому, коли доктор Стефан Реннард з Медцентра Університету Небраски довів, що суп уповільнює рух нейтрофілів. Це, в свою чергу, зменшувало в значній мірі прояв симптомів інфекції, зокрема, верхніх дихальних шляхів. У ряді експериментів з’ясувалося, що схожим ефектом володіють і багато інших супи. Фахівці з Майямі переконані, що головну роль тут грає феномен плацебо.

Співробітники Університету Небраски вирішили перевірити в експерименті за участю 15 добровольців, який вплив курячий суп, холодна і гаряча вода надають на потік повітря і слиз у них в носі. Подібно будь-який гарячої рідини, суп сприяв поліпшенню перебігу слизу, що помітно очищало дихальні шляхи. Впливаючи також на захисний механізм в носовій порожнині, він запобігав потраплянню інфекції всередину.

Крім усього іншого, що знаходиться в супі суміш овочів і птиці знімала запалення. А всі поживні речовини, як відомо, покращують роботу імунної системи. Містяться в часнику і цибулі органосульфіди в комплексі з вітаміном D стимулюють виробництво імунних клітин — макрофагів. Вітамін С в цей час впливає на рівень нейтрофілів і інтерферону.

Каротиноїди, що містяться в моркві, сприяють виробництву антитіл. Концентрацію лімфоцитів регулюють вітамін Е і цинк. Всі вони разом вони легко засвоюються з супом. Додавши в нього трохи олії, можна підвищити засвоюваність організмом вітамінів D, A, K, E.

Фахівці з Університету медицини і стоматології Нью-Джерсі встановили, що пробіотики скорочують тривалість застуди і полегшують симптоми (відповідний експеримент був дроті на 200 добровольцях, які приймали бактерії Lactobacillus rhamnosus і Bifidobacterium animalis). Тривалість хвороби в результаті знижувалася на 50%, тоді як прояв симптомів на 34%.

Про рух. globalscience.ru

Поділитися:

Читайте также: